Škrábání stěn před malováním – jak postupovat?

Škrábání stěn před malováním

Pouštíte se do malování, ale na vaší zdi je už spousta starých vrstev? Nová barva by vám po nanesení okamžitě opadávala. Je potřeba provést škrábání omítky. Nemusíte se ničeho bát, činnost je považována za jednu z lehčích prací. Jak oškrábat starou omítku svépomocí?

Před prací

Ještě před samotnou prací, je potřeba zjistit, zda se opravdu budete muset zbavovat starých vrstev. Tuto práci zvládne každý pomocí několika tipů. Počítejte ale s tím, že vám to zabere celé odpoledne. Škrábání omítky je časově velmi náročná činnost, která nejde nijak obejít. Mimo jiné počítejte s velkým nepořádkem při opadavání starých barev. Pokud se chcete úklidu alespoň částečně zbavit, použivejte kartony, které umistíte na zem.

Kromě podlahy bude potřeba pořádně zakrýt veškerý nábytek nachazející se v místnosti. Jestliže máte v místnosti skříně, které jsou u zdi, bude lepší, abyste je po dobu škrábání omítky přesunuli jinam. Nábytek zakryjte pomocí několika vrstev fólií a lepící páskou. Dalším bodem je zajištění zásuvek, do kterých by se v žádném případě neměla dostat žádná nečistota a voda. Ještě, než se pustíte do samotného škrábání stěn před malováním, je potřeba si připravit všechny důležité pomůcky pro tuto práci.

Jak postupovat?

Jakmile máte hotovo, můžete se do toho pustit. V první řadě namočte důkladně starou omítku. Většina lidí dělá chybu, že se hned po namočení staré vrstvy pouští do činnosti. To je chyba! Stěny byste měli nechat nasáknout vodou, což může nějaký ten čas trvat. S mokrým válečkem, který by měl být namočený v horké vodě provádějte tahy od zdola nahoru. Namáčení provádějte půl hodiny, aby se voda dostala opravdu všude. Práce vám pak půjde krásně od ruky.

Na škrabání omítky poté zvolte malířskou profesionální škrabku. Rozhodně nebuďte příliš zběsilí při seškrabávání staré barvy, abyste do zdi nevytvořili žádné rýhy. Doporučuje se držet škrabku v mírném úhlu, což by mělo pomoct proti různým poškozením. Jakmile budete mít práci dokončenou, opět vezměte váleček s horkou vodou a zeď znovu namočte. Odstraníte tak všechny nečistoty, které se na omítce drží. Do úklidu místnosti se pusťte později, mokrá barva by se vám uklízela velmi špatně. Jak provedete škrábání stěn před malováním v konečném důsledku záleží pouze na vás. Každému vyhovuje při práci jiná technika.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *